Specjały kuchni greckiej

W naszej restauracji serwujemy wspaniałą kuchnię grecką. Większości z Polaków nie jest ona dobrze znana, warto więc poznać czym się ona odznacza na tle innych kuchni śródziemnomorskich, jakie są najbardziej znane potrawy, i dlaczego kuchnia grecka jest tak popularna.

Naszą kartę menu staraliśmy się tak ułożyć żeby wydobyć z tej kuchni te potrawy które są najbardziej dla niej charakterystyczne. Znajdziecie tu Państwo ciekawe przekąski ciepłe i zimne, szczególnie polecamy: ośmiornicę marynowaną podawana w oliwie, Dolmadaki - greckie gołąbki z liści winogron, Spanakotiropitakię oraz paprykę Florinis z grilla.. Zachęcamy do posmakowania naszej zupy rybnej. Jako danie główne proponujemy dania z grilla: gyros podawany z tzatzikami, luliana w łamanej picie greckiej oraz Stek wołowy na gorącym kamieniu.

Kuchnia grecka słynie z dań z jagnięciny, ryb i owoców morza. Polecamy pieczeń jagnięcą na puree z gorczycą, polędwiczki jagnięce w sosie borowikowym oraz Półmisek Darów Morza..w którym podajemy krewetki Black Tiger, małże i krążki kalmara. A na deser polecamy Baklawas podane z gałką lodów waniliowych.

Do naszych potraw serwujemy na Państwa życzenie greckie wina, ofercie są wina z winnicy Dionysos i Tsantali. Polecamy wytrawne wina Retsina, Rapsani i Nemea, wyśmienite wina półwytrawne Demi Sec, półsłodki Imiglykos oraz słodki Samos i Maurodaphne of Patras.

Bistro śniadaniowe Zabrze

Spędź z nami poranek, odpocznij u nas i posil się przed pracą. W trakcie dnia zapraszamy na biznesowy lunch czy kawę z klientem. Po południu na rodzinny obiad czy wieczorem na romantyczną kolację. Z nami spędzisz miło każdą chwilę. 

Strona korzysta z Cookies, korzystając ze strony akceptujesz to.

Godziny pracy

Restauracja:
12:00 - 22:00 (zamówienia na kuchnię przyjmujemy do 21.30)

w piątek i sobotę do 23:00 (zamówienia na kuchnię przyjmujemy do 21.30)

Kontakt

Rezerwacje:
Restauracja: (32) 275-06-92 korytka i przyjęcia okolicznościowe: 789-360-170
E-mail:
ugreka2@wpwp.pl
Dojad do nas:
Zabrze
Paderewskiego 28

Przy lokalu niewielki parking. Za budynkiem Restauracji znajduje się nowy parking.

Świetny dojazd z autostrady, blisko Gliwic i Rudy Śląskiej.